Czas na rekaks i zabawę - 13.03.2015

Dnia 13 marca 2015 roku uczniowie z naszej szkoły udali się na wycieczkę do Radomia. W Resursie Obywatelskiej obejrzeli przedstawieniept. ,,Plastusiowy pamiętnik”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały sztukę. Gra aktorów porwała młodych widzów do aktywnego udziału w przedstawieniu.

Uczniowie zachwyceni byli Plastusiem, jego uroczym głosikiem i zabawnym sposobem bycia. Dziewczynkom podobała się Tosia – pierwszoklasistka, która ulepiła małego ludzika z plasteliny. Chłopców rozbawił Witek – łobuziak ze starszej klasy, który dzięki postawie młodszej koleżanki stał się lepszy. Przygody głównego bohatera oprawione były w zaskakujące efekty dźwiękowe i grę świateł. Sztuka stała się inspiracją do pisemnych wypowiedzi na jej temat, barwnych ilustracji oraz ,,plastelinowych ludzikówˮ w piórnikach...