Wieszamy budki lęgowe - 28.02.2019

Dzieci z oddziałów przedszkolnych podczas zimy dokarmiały ptaki. W wystawionych na parapetach karmnikach nie brakowało ziarna, kul tłuszczowych i słoninki. Najczęstszymi gośćmi w naszych stołówkach były wróble, mazurki i sikory, czasem pojawiały się turkawki.

Dokarmianie ptaków jest jedną z najbardziej rozpowszechnianych form ich ochrony. Dzieciom sprawia ogromną radość, kiedy mogą przez okno obserwować sfruwających do karmnika wygłodniałych gości. Zbliża się wiosna a wraz z nią pojawią się pierwsze ptaki powracające z ciepłych krajów. Te, które zimowały w Bobrku i odwiedzały nasz karmnik w poszukiwaniu pożywienia, teraz szukają miejsc na gniazda. Przedszkolaki razem z rodzicami i dziadkami przygotowały dla ptaków budki lęgowe. W czwartek, 28 lutego, pan Roman – nasz konserwator pod czujnym okiem starszych przedszkolaków zawiesił 10 budek na placu zabaw. Będziemy mieli możliwość na bieżąco obserwować zasiedlające je ptaki. Wszystkim, którzy wykonali budki serdecznie dziękujemy.