W schronisku dla psów - 23.02.2019

W sobotę 23 lutego, w schronisku dla zwierząt w Małym Bożem odbył się dzień otwarty. Chętni mogli wyprowadzić na spacer psy, które zwykle całe dnie spędzają w kojcach. Jest ich tam około 200, a kilku pracowników nie jest w stanie zająć się każdym z osobna. Psy przebywające w schronisku potrzebują kontaktu z człowiekiem, dobrej energii, chcą zażyć trochę ruchu.

Wyjście z psem za bramę schroniska powoduje, że ten uczy się chodzić na smyczy, dowiaduje się, że obroża to nic groźnego, a człowiek to dobry towarzysz i warto się trzymać blisko niego. Swój czas podarowały psiakom wolontariuszki z naszej szkoły pod opieką pań Joanny Szot i Magdaleny Bartosiak. W ciągu kilkugodzinnego pobytu udało się wyprowadzić na spacer kilkanaście psów. Psiaki wróciły ze spaceru zmęczone i najważniejsze z merdającymi z radości ogonami. Wolontariuszki nie szczędziły psiakom głaskania, przytulania i czułości, i zapewniają, że będą od teraz stałymi gośćmi w schronisku.