Szkolna Wigilia - 20.12.2018

Zanim wszyscy rozeszliśmy się do naszych domów, aby tam odpoczywać i świętować Boże Narodzenie, chcieliśmy złożyć sobie świąteczne życzenia w naszej szkolnej wspólnocie i przełamać się opłatkiem.

Jak co roku obejrzeliśmy jasełka – tym razem na wesoło – przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod opieką pani Teresy Dudy. Ponieważ wieść o Bożym Narodzeniu powinna napełniać radością wszystkich wokół, aniołowie i pastuszkowie postarali się, aby ją głośno wyśpiewać. Król Herod – choć charakter miał wstrętny – też błysnął talentem komicznym (może mimo woli?). Józef, trochę niezorganizowany jak każdy świeżo upieczony tatuś, starał się jednak jak umiał najlepiej. Dla przykładu został przez Maryję pouczony o swoich obowiązkach, ale wszyscy zachowujemy w pamięci obraz radosnej, choć zmęczonej Świętej Rodziny.
Po jasełkach nadeszła chwila wzruszająca – składanie świątecznych życzeń przy opłatku. Oby się spełniły! Naszą szkolną wigilię uświetnił swoją obecnością szczególny Gość – Pani Janina Krysiak, dyrektor Wydawnictwa Arkady, która od lat wspiera naszą szkołę. Swoim przykładem pokazuje – co sama podkreślała w przemówieniu – jak ciężką pracą można odnieść sukces. Dziękujemy za odwiedziny i piękne prezenty dla całej społeczności. Książka to najmilszy podarek pod choinkę.