Nowoczesne technologie w naszej szkole - 29.11.2018

W naszej szkole zakończyło się doposażanie sal lekcyjnych w sprzęt multimedialny. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 17 tys.zł, z projektu rządowego "Aktywna tablica”, trafiły do nas dwa monitory interaktywne, które bardzo ucieszyły dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy trzeciej. Obecnie w tablice lub monitory wyposażone są wszystkie sale lekcyjne w szkole.

Część sprzętu trafiła do nas w związku z realizowanym od ubiegłego roku projektem "Akademia sukcesu w gminach Stromiec i Promna”. Za kwotę 50 tys. zł zakupiono tablice multimedialne z rzutnikami oraz laptopy, które zastąpiły wysłużone komputery w sali informatycznej. Dzięki tablicom lekcje są urozmaicone, zilustrowane ciekawymi przykładami, ciekawiej poprowadzone. Zajęcia z tablicami interaktywnymi sprzyjają rozwojowi indywidualnych zdolności dzieci. Uczniowie mogą oglądać filmy, słuchać muzyki, korzystać z bogactwa programów i materiałów edukacyjnych dostępnych w Internecie.