Mikołajkowy Turniej Profilaktyczny 17.12.2019

Miło nam poinformować, że ze środków gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych zrealizowano w okresie przedświątecznym projekt profilaktyczny „Mikołajki 2019”. Podzielono go na dwa etapy.

Etap 1. Wyjazd klas młodszych do kręgielni w Radomiu.
Jego głównym celem było rozwijanie sprawności fizycznej dzieci, wdrażanie do współdziałania w zespole, pokazanie i promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz oczywiście – integracja grupy. Wyjazd zorganizowała p. Hanna Król.
Nasi najmłodsi wrócili z wycieczki zadowoleni, pozytywnie nakręceni, bo przecież wszyscy wiedzą, że ruch wyzwala endorfiny (nazywane hormonami szczęścia).
Etap II. Mikołajkowy dzień gier i zabaw integracyjnych.
W ramach programu zakupiono wiele nowych gier planszowych, które wyjątkowo ucieszyły naszych uczniów. Okazuje się, że w dobie Internetu i wirtualnych kontaktów dzieci spragnione są obecności drugiego człowieka, rywalizacji na żywo, a przy okazji świetnie się bawią (co można zobaczyć na załączonych obrazkach…). Pozostawiamy pod rozwagę:)
Uczniowie klas starszych uczestniczyli także w projekcji filmów profilaktycznych dotyczących tego, jak żyć zdrowo, bezpiecznie i bez uzależnień.
Dzień gier i zabaw przygotowały panie Marta Kępińska i Ewelina Poziomecka.