Ferie z ekonomią - luty 2020

Kiedy zimą nie ma śniegu, dzieci się nudzą. Ale nie u nas!

Nasza szkoła znalazła się wśród 50 wyróżnionych placówek z całej Polski, biorących udział w projekcie edukacyjnym ,,Ferie z ekonomią’’ realizowanym przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Jego celem jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie roli banku i funkcji pieniądza.

Projekt składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap odbył się  podczas pierwszego  tygodnia ferii zimowych w ramach dodatkowych zajęciach z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości. W trakcie zajęć młodzież poznała podstawowe pojęcia ekonomiczne, zdobywała wiedzę dotyczącą finansów, kształtowania postaw przedsiębiorczych, a także prowadzenia przedsiębiorstwa. W drugim etapie uczniowie będą przygotowywać pracę projektową - model biznesowy firmy. Już mają mnóstwo pomysłów.