Wycieczka do Sandomierza

Sandomierz - królewskie miasto - kusi swoim urokiem kolejne pokolenia turystów. Tym razem jego czarowi ulegli nasi podróżnicy.

8 września uczniowie z klas 3-8 wybrali się pod opieką pań: Jadwigi Turzyńskiej, Teresy Dudy, Marty Kępińskiej i Patrycji Nachyły na wycieczkę do Sandomierza. Przewodnikiem był p. Edward Mielniczek, który poprowadził po najładniejszych zakątkach tego miasta i opowiedział związane z nim ciekawe historie.

Uczestnicy wycieczki oglądali panoramę z Bramy Opatowskiej, przemierzali na wpół dziki Wąwóz Królowej Jadwigi, przyglądali się przepięknemu renesansowemu ratuszowi, próbowali przecisnąć się przez Ucho Igielne, a potem zeszli do zbrojowni w podziemiach niedaleko rynku. Tam się działo! Przewodnik opowiadał fascynujące historie, pozwalał przymierzyć zbroje.

Humory dopisywały, co widać na załączonych fotografiach.