Wycieczka do Bałtowa

23 września przedszkolaki i uczniowie klas I-III pojechali na wycieczkę do Bałtowa, współfinansowaną przez OSP Stromiec.

Pogodę mieli ładną, więc odwiedzili niemal każdy zakątek Jura Parku. Przywitali się z dinozaurami na ścieżce, po której oprowadzała bardzo miła pani przewodnik. Niektórzy ze strachu chowali się za nogi swoich pań. Nie ma się co dziwić - któż nie uląkłby się gigantycznej ważki? - Brr...

Podczas przejażdżki w górnym zwierzyńcu wycieczkowicze obserwowali m.in. wielbłądy, strusie i lamy. Gdyby jednak uważniej się przyjrzeć, można by mieć wątpliwości, kto kogo obserwował. Zwierzęta bowiem były wyraźnie zaintrygowane pojawieniem się w ich siedlisku obcych, skrytych za oknami autokaru.

Niemałe emocje wzbudziła również wizyta w dolnym zwierzyńcu. Tutaj można było popodglądać z bliska ozdobne ptactwo, przeurocze kózki, maleńskie kucyki.

Nasi uczniowie zwiedzili także park miniatur, w którym można obejrzeć wystawę miniaturowych polskich zamków i pałaców. Każdy model wykonano w skali 1:25 (tzn. że jest 25 razy mniejszy niż w rzeczywistości). Każdy przedstawia najpiękniejsze polskie zabytki architektoniczne z okresu ich świetności.

Wszyscy świetnie się bawili na (prehistorycznym) placu zabaw. Najbardziej wytrwałym udało się nawet wykopać kości prehistorycznych gadów.

Po powrocie do domu na pewno było, o czym opowiadać.