Wycieczka do kina - "Czarny Młyn"

30 września uczniowie klas 4-8 odwiedzili kino "Helios" w Radomiu, żeby zobaczyć film pt. "Czarny Młyn", w reżyserii Mariusza Paleja i  oparty na motywach powieści Marcina Szczygielskiego.

Film przedstawia problemy młodych ludzi mieszkających w jednej kamienicy, prawdopodobnie gdzieś na Śląsku. Ich życie biegnie w cieniu Czarnego Młyna, czyli huty, w której dawniej pracowali dorośli z okolicy. Tam również zginął bohaterską śmiercią ojciec Iwa. Chłopiec musi się zmierzyć z nieszczęściem w wielu postaciach: śmiercią ojca, biedą, chorobą siostry, zbyt dużymi obowiązkami. Bohater buntuje się przeciw temu.

To wzruszający i przyciągający uwagę film. Uczy tolerancji, odpowiedzialności, radzenia sobie z problemami. Pokazuje siłę przyjaźni.

W filmie szczególnie podobała nam się trzymająca w napięciu akcja. Interesujące były elementy fantastyczne: "ucieczka" elektrycznych przedmiotów, zahipnotyzowani ludzie. Nie poruszyły nas efekty specjalne. Człowiek z lawy wydawał się sztuczny.

(Fragmenty recenzji napisanej przez uczniów klasy 8)