Dzień Drzewa

Czy wiedzieliście, że drzewa również mają swoje święto? Nie od dziś bowiem wiadomo, że drzewa emanują pozytywną energią, są naszymi zielonymi płucami, dlatego tak ważne jest, abyśmy o nie należycie dbali. Przypomnieli nam o tym uczniowie klasy IV, którzy w związku z naszym szkolnym projektem ekologicznym zmierzyli się pod opieką p. Iwony Jaskorzyńskiej z kilkoma zadaniami...

Czwartoklasiści pospacerowali po okolicy, by sprawdzić, jakie drzewa rosną w ich otoczeniu, uczyli się o gatunkach rodzimych i obcych. Teraz wiedzą już dobrze, które drzewa warto sadzić blisko domów. Z zebranych liści i innych darów przygotowali piękne prace plastyczne, doskonale się przy tym integrując. Ujawnili swoje talenty i marzenia.

Natomiast swoje "skołatane nerwy" Uśmiech koili... przytulając się do drzew. Do czego i my zachęcamy.