W pięknym kolorze blue

Dzisiaj udowodniliśmy, że niebieski to piękny kolor radości, a nie smutku. Nawet niebo dołączyło się do naszej zabawy...

Dzisiaj obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia. Tego dnia solidaryzujemy się z osobami ze spektrum autyzmu, które to, co dookoła nich, widzą i słyszą nieco inaczej niż ich otoczenie. Kolorem akcji jest niebieski, więc i uczniowie, i nauczyciele przybrali w poniedziałek te barwy*. Po długiej przerwie wszyscy ruszyli w przemarsz z transparentami i balonami w kolorze... tak, niebieskim:), a potem stworzyli wielkie serce.

Rozstrzygnięto również zorganizowany z tej okazji konkurs plastyczny pt. "Najpiękniejszy niebieski motyl" (jest on symbolem autyzmu). Laureatami zostali:

Oliwia Poziomecka (kl. III), Nikola Król (kl. II), Katarzyna Dziupińska (kl. III), Aleksandra Kalbarczyk (kl. III), Filip Kalbarczyk (kl. VIII).

Okazji do uśmiechu tego dnia nie brakowało, ponieważ rozstrzygnięty został także rodzinny konkurs pt. "Bukiet Pani Wiosny".

Obydwa konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Prace wykonane przez uczniów były jak zwykle przepiękne.

*Kto przebrany, niepytany!