W małej ojczyźnie

Nasi najmłodsi spędzili środę, 10 maja na  wycieczce po najbliższej okolicy - po ziemi stromieckiej. Poznawali ją wspólnie ze swoimi wychowawcami. Odkrywali nieznane dotąd zakątki i zwiedzali miejsca, które na co dzień nie dla wszystkich są dostępne.

Pierwszym punktem tej wyprawy  było  Prywatne Muzeum Techniki Wojskowej i Historii Regionalnej w Podlesiu Dużym. Dzięki uprzejmości pana Stanisława Kalicińskiego mieli możliwość obejrzeć zgromadzone w muzeum zbiory militariów, poznać ich historię oraz posłuchać ciekawych opowieści z nimi związanych.

Następnie udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Stromcu, gdzie panie Elżbieta Wiatrak i Agnieszka Rudecka-Kreis opowiedziały o swojej pracy, pokazały różne rodzaje książeczek dla dzieci i przeprowadziły warsztaty o emocjach.

Ostatnim odwiedzonym przez naszych uczniów miejscem był Urząd Gminy w Stromcu. Po budynku oprowadził wszystkich pan Krzysztof Stykowski, Wójt Gminy Stromiec. Pan Wójt ugościł nas w swoim gabinecie, zapoznał ze swoją pracą i funkcjonowaniem urzędu.

To był niezwykły dzień, pełen miłych wrażeń. Zakończyliśmy go wspólnym grillowaniem po powrocie do szkoły.