Dzień Patrona św. Jana Pawła II

Nasz patron, święty Jan Paweł II był niezwykłym człowiekiem. Trwale zapisał się na kartach historii nie tylko Polski, ale i świata. Odbył wiele podróży do najodleglejszych miejsc świata. Zostawił ogromną spuściznę: encykliki, homilie, listy, wiersze, dramaty...

18 maja, w rocznicę Jego urodzin, obchodzimy Dzień Patrona. Podczas uroczystej akademii przypomnieliśmy sobie życiorys wielkiego papieża, jego dokonania i przesłanie skierowane szczególnie do młodzieży:

"Jesteście tyle warci, ile warte jest wasze serce".

W tym uroczystym dniu odbył się również koncert dla Jana Pawła II. Nasi uczniowie pokazali swoje talenty wokalne i teatralne. Jak wiadomo, papież był wielkim miłośnikiem teatru, sam zresztą pisał utwory przeznaczone na scenę. Podczas swoich pielgrzymek do ojczyzny chętnie również śpiewał z wiernymi. Teraz my, okazując mu swoją wdzięczność za jego obecność pośród nas, wyśpiewaliśmy płynące prosto z serca słowa. Chcielibyśmy, żeby na zawsze pozostał w naszych myślach i pamięci.