Ślubowanie

12 października świętowaliśmy podwójnie: z okazji Święta Edukacji Narodowej oraz ślubowania pierwszaków.

W tym roku obchodzimy 250. rocznicę ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, czyli pierwszego ministerstwa zajmującego się nauczaniem młodych pokoleń Polaków. Trzeba podkreślić, że odbywało się ono bez przerw, nawet wtedy, gdy Polski nie było na mapach. Dzięki tysiącom nauczycieli język polski i polska kultura nie zaginęły.
Nasi pierwszoklasiści przygotowali pod kierunkiem p. Hanny Król i p. Sylwii Sałacińskiej program artystyczny, w którym m. in. podkreślili swoje przywiązanie do polskości. Ich taniec z biało-czerwonymi flagami zachwycił wszystkich obecnych.
Nasi goście: p. Krzysztof Stykowski, Wójt gminy Stromiec, p. Wioletta Witkowska-Nowak, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Stromcu, oraz p. Dorota Biskup, Przewodnicząca Rady Rodziców, przygotowali dla nich moc upominków, do których swoje prezenty dołożyli również Pani Dyrektor Beata Komorek i Rodzice. Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści każdego dnia będą się czuli w szkole co najmniej tak dobrze jak dzisiaj. Bo każdy z nich jest wyjątkowy.