Zrób własnego robota!

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Przekonali się o tym nasi szóstoklasiści, którzy właśnie na lekcjach języka polskiego omawiają fragmenty powieści Rafała Kosika pt. „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”.
Wykorzystując klocki zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości, zbudowali własne roboty. Intensywnie pracowali w grupach, omówili różne pomysły, wykazali się twórczym myśleniem i zdolnościami technicznymi. Nawiązali również do potrzeb swojego środowiska. Jedna z grup stworzyła bowiem maszynę, której zadaniem jest rozpoznawanie niechcianych chwastów na polach borówek i usuwanie ich. Natomiast druga drużyna przygotowała samojezdny stolik, który z powodzeniem można wykorzystać np. w zatłoczonych restauracjach. Być może naszymi prototypami zainteresują się jakieś przedsiębiorstwa?
Gratulujemy naszym uczniom i życzymy sukcesów!