Dzień Patrona św. Jana Pawła II

24 października obchodziliśmy Dzień Patrona - świętego Jana Pawła II. W tym roku przyświecało mu hasło: Jan Paweł II uczy nas dobroci. Cywilizacja miłości.
Chcieliśmy podkreślić, że Papież przekazywał swoje nauki podczas licznych podróży na wszystkie kontynenty, podczas spotkań z ludźmi innych religii i kultur. Dawał nadzieję cierpiącym i umacniał prześladowanych za wiarę. Wytrwale uczył się języków, aby porozumiewać się na całym świecie. Swoim serdecznym sposobem bycia pokazywał, że dobroć kryje się w najdrobniejszych gestach.
Takie przesłanie pozostawili również nasi uczniowie, którzy pod kierunkiem p. Teresy Dudy przygotowali uroczysty apel. Pięknie i przejmująco wybrzmiały słowa piosenki: "A przecież dłonie mogą prawdę nieść i pomóc zawsze, kiedy bywa źle". Są one odpowiedzią na wezwanie Jana Pawła II: "Tak bardzo chciałbym, abyście mieli w Waszych domach atmosferę prawdziwej miłości".
Czego życzymy całej społeczności szkolnej i wszystkim przyjaciołom naszej szkoły.