Wycieczka mikołajkowa

4 grudnia świety mikołaj przyniósł naszym uczniom w prezencie... wycieczkę do kręgielni i skansenu w Radomiu.

Gra w kręgle to sposób na świetną zabawę i integrację. Wszyscy przecież wiedzą, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Aby wzmocnić ducha i ciało, trzeba było posilić się pizzą.

Następnie uczestnicy wycieczki pojechali  się do Muzeum Wsi Radomskiej, gdzie mogli porównać warunki życia szlachty i chłopów w XVIII wieku. Wszyscy dowiedzieli się, co oznacza powiedzenie "dzieci i ryby głosu nie mają". Wstąpili również do drewnianego kościółka pw. św. Doroty, który do skansenu został przeniesiony z Wolanowa. Drewniany obiekt sakralny pochodzi z I połowy XVIII wieku, o jego wyjątkowości stanowi polichromia i unikatowe organy.

Skansen jest pięknie położony, a pogoda także nam dopisała. Frajdę stanowiło obrzucanie się bryłami śniegu podczas spaceru po terenie muzeum, ale przynajmniej nikt nie ściskał telefonu. Niektórzy natomiast mieli problem z odróżnieniem kozła od barana podczas oglądania zwierząt w obórkach.

Przemoczeni, ale zadowoleni i cali uczniowie wrócili do szkoły.

Dziękujemy Gminie Stromiec za dofinansowanie naszych mikołajek.