Jasełka

Ostatni piątek przed Świętami Bożego Narodzenia był wyjątkowy. Już od rana w całej szkole czuło się niezwykłą atmosferę - trochę zabiegania, trochę hałasu, zapach choinek, kolędy... Jak to przed świętami.
Po długiej przerwie spotkaliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej, a z nami zaproszeni goście: wójt gminy Stromiec pan Krzysztof Stykowski, ksiądz kanonik Szymon Mucha, radna pani Regina Witkowska oraz przedstawicielki Rady Rodziców - panie Dorota Biskup i Dorota Romanowska.
W takim dużym gronie obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez uczniów pod kierunkiem pań: Teresy Dudy, Teresy Kopeć, Joanny Szot i Magdaleny Bartosiak. Pokazali oni sceny z życia rodziny - rodziców i dzieci wspólnie przygotowujących wieczerzę wigilijną, ich wzajemne ciepłe relacje i bliskie relacje z sąsiadami. Podkreślono w ten sposób potrzebę budowania z błogosławieństwem Dzieciątka jedności i wspólnoty w swoim otoczeniu.
Następnie pani dyrektor Beata Komorek oraz zaproszeni goście złożyli wszystkim serdeczne życzenia świąteczne.