Bezpieczne ferie

Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki i wesołych zabaw. Mamy nadzieję, że spadnie dużo śniegu. Pamiętajmy, żeby bawić się aktywnie, ale i rozważnie.
O najważniejszych zasadach bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii rozmawiali z naszymi najmłodszymi uczniami policjanci i goście ze stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Pamiętajmy o tych regułach:
1. Do uprawiania sportów zimowych wybieraj tylko bezpieczne miejsca. Nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne.
2. Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych.
3. Wychodząc na dwór, pamiętaj o właściwym ubraniu.
4. W czasie zabaw śnieżkami nei wybieraj za cel ludzi, zwierząt ani żadnych szklanych przedmiotów.
5. Spędzając ferie w domu, pamiętaj o rozważnym posługiwaniu się urządzeniami elektrycznymi.
6. Nie spędzaj zbyt dużo czasu przed telewizorem.
7. Daj odpocząć również swojemu komputerowi i telefonowi.
8. Nie ufaj nowo poznanym w internecie ludziom.
9. Pamiętaj o zdrowym odżywianiu; owoce i warzywa zawierają dużo witamin przydatnych w zimne dni.