Gminny Konkurs krasomówczy 21.11.2019

21 listopada 2019 r. odbył się w naszej szkole II Gminny Konkurs Krasomówczy pod patronatem wójta gminy Stromiec p. Krzysztofa Stykowskiego. Tegoroczna edycja dotyczyła 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, a uczestnicy opowiadali o bohaterach i wydarzeniach kampanii wrześniowej 1939 roku.

Konkurs przygotowały: p. Jadwiga Turzyńska i p. Anna Pacek.

W tym roku w kategorii klas IV-VI zwyciężyła nasza uczennica Klaudia Romanowska z kl. V, II miejsce zajął Dominik Hołuj z Dobieszyna, natomiast III – Maria Marut z kl. V (również z naszej szkoły.

W kategorii klas VII-VIII triumfował Kacper Jasiński z Podlesia Dużego, po nim Katarzyna Kusak z Bożego, na III miejscu uplasował się nasz uczeń Seweryn Brzostowicz z kl. VII.

Dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Stromcu mogliśmy zakupić nagrody książkowe dla najlepszych mówców.

Serdecznie gratulujemy.