Przerwa na czytanie - 14.05.2019

W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w akcji Przerwa na czytanie – ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie, zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Jesteśmy nieźli w biciu rekordów (patrz: Rekord dla Niepodległej, http://www.pspbobrek.neostrada.pl), więc i tym razem postanowiliśmy podjąć się zadania. Stawką jest wypromowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
Teraz liczby…
1) Czytaliśmy na dwóch przerwach (trzeciej i czwartej, tuż po obiedzie, bo sjesta i czytanie jakoś się łączy).
2) Czytaliśmy pojedynczo, w parach, w większych grupach (to przedszkolaki), choć oczywiście każdy swoją książkę.
3) Z okazji akcji wypożyczyliśmy w szkolnej bibliotece ok. 50 książek. Nasze plecaki kryły drugie tyle. Przedszkolakom czytały ich panie: pani Asia i pani Madzia.
4) W akcji wzięło udział 145 uczniów i przedszkolaków, co stanowi 93% całej społeczności.
Następna taka przerwa … Nie, nie za rok. Książka jest przecież najlepszym przyjacielem.